Maskot školy - Sova velká

Základní škola, Praha 2, Londýnská 34

Dekorativní prvek - budova školy

Článek

Jsme součástí příBĚHU - 15. 5. na Vyšehradě

Ilustrační obrázek článku - Jsme součástí příBĚHU - 15. 5. na Vyšehradě

Milí přátelé,

15. 5. 2025, tedy termín akce Jsme součástí příBĚHU, se rychle blíží! Určitě si jej zapište do kalendáře a přijďte si od 15:00 do 20:00 „zaběhat“ na Vyšehrad. Podpoříte tak Elen, Péťu a Kubu na jejich cestě za sportem. Na sportovní protézky jim samozřejmě mohou přispět i neběžci :). V krásném prostředí před Purkrabstvím se pro vás také chystá výborné občerstvení a zábavný doprovodný program. Více informací o koncertech najdete v přiloženém QR kódu. Na místě za běhy bude možné platit přes QR kódy nebo v hotovosti. Cena za jeden uběhnutý okruh bude 50 Kč. Hotovost za běhy je potřeba mít přesně, bude se vhazovat do kasičky a není možnost vrácení. V hotovosti bude možné nakupovat i trička k akci a některé občerstvení. Dobrá zpráva je, že v pátek 16. 5. bude vyučování pro všechny začínat v 9:00! 

Těšíme se na setkání.

Všichni z Londýnské

Velmi důležité zprávy

IX. ročník pobyt v Cihelně - nutná kontrola

Vážení rodiče, pobyt v kempu Cihelna se vydařil, jen toho tepla mohlo být méně. Naštěstí jsme měli dostatek příležitostí chladit se v bazénech, takže jsme přežili. Prosím, během pobytu jsme odstraňovali pouze 1 klíště, a to je podezřelé. Prohlédněte prosím svá robátka, zda si náhodou nějaké nepřivezla domů. Přeji hezký víkend. Eva Ševčíková

Díky za Keňu! Den pro dobrou věc 9.6.

Ilustrační obrázek článku - Díky za Keňu! Den pro dobrou věc 9.6.
Během jarmarku minulý týden, který pořádali sedmáci, ale do kterého se zapojili všichni z Londýnské (zaměstnanci, žáci, rodiče) se vydělalo neskutečných 53 640 Kč! Paní učitelka Polívková dnes v rozhlase nám všem řekla, co se za tuto částku může v Keni obstarat - nádrže na vodu, postavit dům, sponzoring pro 8 školáků aj. CHCEME MOC PODĚKOVAT VŠEM, KTEŘÍ SE ZAPOJILI, A SEDMÁKŮM, JAK TO SKVĚLE ZVLÁDLI. tým 7. ročníku

ŠKOLNÍ TÁBOR úhrada 2. zálohy

Vážení rodiče, moc prosím ty z vás, kteří tak ještě neučinili, abyste zaplatili druhou zálohu za školní tábor ve výši 3.600 Kč. Děkuji a přeji krásný den. Eva Ševčíková

Hledáme vedoucí zájmových kroužků, vhodné pro rodiče i bývalé žáky

Dobrý den, na příští školní rok hledáme vedoucí zájmových kroužků na Londýnské. Jedná se o kroužky pro žáky prvního stupně s tím, že se konají od pondělí do čtvrtka od 14:10 do 15:05 a od 15:15 do 16:10.  Na vedení kroužku bude uzavřena DPP. Zájem máme o všechny typy kroužků, zvláště o kroužky sportovní. V případě zájmu mne kontaktujte na tel 777 577 939, nebo na mailu nadvornik@londynska.cz Moc děkuji za chuť tvořit naši Londýnskou. V. Nád...

Vrácení čipů od výtahu

Prosíme rodiče o přinesení čipů od výtahu do ředitelny školy. Tam bude vrácena záloha. Nejedná se o čipy od vchodu do školy! V případě, že čipy nebudou vráceny nejpozději do 26. 6. 2026 záloha propadá. Na příští školní rok budou čipy nové a opět připraveny v září k vyzvednutí. V případě dotazů kontaktujte pana Nádvorníka na tel. 224 250 439, či osobně v ředitelně školy. V. Nádvorník

Prosba ohledně případného odchodu z Londýnské

Vážení rodiče, pokud víte, že své dítě chcete pro příští školní rok 2026/2027 odhlásit z naší základní školy, informujte mne co nejdříve (u víceletých gymnázií se budou ptát třídní učitelé) e-mailem reditel@londynska.cz nebo telefonicky tel.: 775 362 392. Důvodem mé prosby je, že letos čelíme více než kdy jindy, zájmu rodin, aby se jejich ratolest vzdělávala na naší škole. Cílem je samozřejmě vyhovět co možná největšímu počtu zájemců, a tudíž...

Dokument ČT „Konec soukromí našich dětí? | WhatsApp, kámo?“

Většina z nás vnímá WhatsApp jako běžný nástroj pro rodinnou domluvu. Dokumentární snímek České televize s názvem „Konec soukromí našich dětí? | WhatsApp, kámo?“ však odhaluje rizika, která si jako rodiče často neuvědomujeme – od veřejných kanálů, kde děti nevědomky sdílejí své soukromí s cizími lidmi, až po nekontrolované skupiny s velmi nevhodným obsahem. Doporučujeme vám zhlédnout tento krátký dokument (26 min), který nabízí pohled do aktuá...

Recykluj svůj mobil

Dobrý den, letos jsme se po dvou letech opět ve spolupráci s oddělením ochrany životního prostředí odboru životního prostředí Úřadu MČ Praha 2 zapojili do kampaně Recykluj svůj mobil. Použité a nefunkční zařízení je možné do 30. 4. 2026 odložit u výtahu v přízemí školy do tubusu. Děkujeme těm, kteří tam odloží svá nefunkční zařízení nebo je odkládají do červených kontejnerů. Martin Ševčík