Dobrý den vážení rodiče,
upřímně mne mrzí, že některé děti z 5. ročníku vyplňovaly v rámci šetření ČŠI dotazník, který je svým obsahem zcela za hranou a v rozporu s etikou, kterou by stát měl dodržovat v rámci činnosti ČŠI, resp. inspekčního zjišťování. Inspekční testování je pro školu povinné ze školského zákona a škola nezná dopředu otázky, které jsou žákům kladeny. Že se jedná o významné pochybení ČŠI dokládá i to, že si ministr školství ČR předvolal na zítřek (pondělí 25. 5. 2026) ústředního školního inspektora a celou kauzu s ním chce okamžitě řešit. Naši žáci již žádný dotazník v rámci tohoto inspekčního testování vyplňovat nebudou, pouze testy.
TESTOVÁNÍ BYLO DNE 25. 5. 2026 MINISTREM ŠKOLSTVÍ ZRUŠENO, TUDÍŽ JEJ ZASTAVUJEME.
S pozdravem
Martin Ševčík