Maskot školy - Sova velká

Základní škola, Praha 2, Londýnská 34

Dekorativní prvek - budova školy

Školní akce

Informace ke 130. výročí založení naší školy

Ilustrační obrázek článku - Informace ke 130. výročí založení naší školy

Vážení rodiče, žáci, bývalí studenti a přátelé školy,
rádi bychom Vám přiblížili sobotní den oslav 130. výročí založení naší školy.

V sobotu 13. května se můžou od 11:00 zájemci projít po škole. Vybraní studenti Vás provedou a dozvíte se tak spoustu zajímavostí, nebo zavzpomínáte na místa, která kdysi byla i Vaší každodenní součástí. Od 11:00 budou k dispozici i stánky s občerstvením, které najdete přímo na ulici Londýnská. Můžete se těšit na nabídku vyhlášených podniků. Bude možné platit i kartou. 

Od 12:30 pak začne také hudební sekce celého festivalu. Nicméně na koncert se dostanete jen s platnou vstupenkou (náramkem), kterou si předem můžete zakoupit (termíny uveřejníme). Za 100 Kč Vám nabídneme 1+1 lístek (1 dospělý + 1 dítě).

Hudební produkce bude rozdělena na dvě částí - tedy na dva různé náramky. Od cca 12:30 do 17:00 bude platný jeden náramek. Od 17:00 do 20:00 druhý. Pokud se chcete účastnit celého hudebního programu, pak potřebujete dva náramky (dvě vstupenky). Program bude bohatý, vystoupí známí umělci, takže neváhejte. Postupně na instagramu budeme jejich jména prozrazovat.

Kromě toho po celou dobu akce (také od 11:00) bude připraveno díky rodičům kolem 13 dílen, jež díky plánku snadno najdete. Tam můžete umístit své ratolesti a Vy si na chvíli užijete festival sami za sebe.

Oslavy budou končit ve 20:30 s koncem koncertu poslední kapely. Věříme, že si festival všichni společně užijeme. 

Těšíme se na osobní setkání,
přípravný tým ZŠ Londýnská.

 

Velmi důležité zprávy

ŠKOLNÍ TÁBOR úhrada 2. zálohy

Vážení rodiče, moc prosím ty z vás, kteří tak ještě neučinili, abyste zaplatili druhou zálohu za školní tábor ve výši 3.600 Kč. Děkuji a přeji krásný den. Eva Ševčíková

Poděkování za Jarmark 7. ročníku

Moc děkuji všem, kteří se podíleli na dnešním Jarmarku 7. ročníku. Nešlo jen o rozvoj kompetencí a dovedností žáků, ale také o příspěvek na dobrou věc. Kolik peněz se nám podařilo vybrat a pošleme do Keni, zveřejníme po sečtení příspěvků, ze které též děkujeme. Martin Ševčík

Hledáme vedoucí zájmových kroužků, vhodné pro rodiče i bývalé žáky

Dobrý den, na příští školní rok hledáme vedoucí zájmových kroužků na Londýnské. Jedná se o kroužky pro žáky prvního stupně s tím, že se konají od pondělí do čtvrtka od 14:10 do 15:05 a od 15:15 do 16:10.  Na vedení kroužku bude uzavřena DPP. Zájem máme o všechny typy kroužků, zvláště o kroužky sportovní. V případě zájmu mne kontaktujte na tel 777 577 939, nebo na mailu nadvornik@londynska.cz Moc děkuji za chuť tvořit naši Londýnskou. V. Nád...

Vrácení čipů od výtahu

Prosíme rodiče o přinesení čipů od výtahu do ředitelny školy. Tam bude vrácena záloha. Nejedná se o čipy od vchodu do školy! V případě, že čipy nebudou vráceny nejpozději do 26. 6. 2026 záloha propadá. Na příští školní rok budou čipy nové a opět připraveny v září k vyzvednutí. V případě dotazů kontaktujte pana Nádvorníka na tel. 224 250 439, či osobně v ředitelně školy. V. Nádvorník

Prosba ohledně případného odchodu z Londýnské

Vážení rodiče, pokud víte, že své dítě chcete pro příští školní rok 2026/2027 odhlásit z naší základní školy, informujte mne co nejdříve (u víceletých gymnázií se budou ptát třídní učitelé) e-mailem reditel@londynska.cz nebo telefonicky tel.: 775 362 392. Důvodem mé prosby je, že letos čelíme více než kdy jindy, zájmu rodin, aby se jejich ratolest vzdělávala na naší škole. Cílem je samozřejmě vyhovět co možná největšímu počtu zájemců, a tudíž...

Dokument ČT „Konec soukromí našich dětí? | WhatsApp, kámo?“

Většina z nás vnímá WhatsApp jako běžný nástroj pro rodinnou domluvu. Dokumentární snímek České televize s názvem „Konec soukromí našich dětí? | WhatsApp, kámo?“ však odhaluje rizika, která si jako rodiče často neuvědomujeme – od veřejných kanálů, kde děti nevědomky sdílejí své soukromí s cizími lidmi, až po nekontrolované skupiny s velmi nevhodným obsahem. Doporučujeme vám zhlédnout tento krátký dokument (26 min), který nabízí pohled do aktuá...

Recykluj svůj mobil

Dobrý den, letos jsme se po dvou letech opět ve spolupráci s oddělením ochrany životního prostředí odboru životního prostředí Úřadu MČ Praha 2 zapojili do kampaně Recykluj svůj mobil. Použité a nefunkční zařízení je možné do 30. 4. 2026 odložit u výtahu v přízemí školy do tubusu. Děkujeme těm, kteří tam odloží svá nefunkční zařízení nebo je odkládají do červených kontejnerů. Martin Ševčík